Jesteś tu:Medycyna estetyczna » Usunięcie brodawek,włókniaków kurzajek...

Usunięcie brodawek,włókniaków kurzajek...

Usuwanie zmian skórnych – znamiona – kurzajki, włókniaki, brodawki, pieprzyki, naczyniaki, odciski i inne.

Skóra to największy narząd w organizmie człowieka. Odgrywa bardzo ważne funkcje i wymaga właściwej pielęgnacji. Wiele osób marzy o gładkiej i aksamitnej skórze, ale nie dla każdego natura jest jednakowo łaskawa. Skóra człowieka narażona jest na powstawanie różnorodnych zmian i znamion, które często stają się problemem estetycznym i powodem do poczucia dyskomfortu. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, oferując bezpieczne i sprawdzone metody na ich usuwanie.

Do najczęściej występujących zmian skórnych zaliczamy: włókniaki, znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki), niektóre blizny, naroślą skórne, naczyniaki, prosaki, brodawki wirusowe, kurzajki, kępki żółte powiek. Często występują one w miejscach, gdzie skóra jest najbardziej narażona na otarcia. Niefortunnie umiejscowione zmiany skórne mogą stać się przyczyną ograniczeń w codziennym życiu – uniemożliwiać noszenie określonego rodzaju bielizny, biżuterii czy wykonywanie zabiegów higienicznych.

Jak bezpiecznie usuwać zmiany skórne?

Każda zmiana skórna powinna zostać zdiagnozowana, w celu rozpoznania. Jeżeli mamy do czynienia ze standardową, łagodną zmianą skórną, można bezpiecznie usunąć ją przy pomocy lasera. Urządzenie pozwala na skuteczne i mało inwazyjne usunięcie zmiany, bez ryzyka wystąpienia krwawienia lub blizny. Na miejscu zabiegu pojawi się strup, który powinien goić się do czterech tygodni. W przypadku większych zmian po zabiegu zakłada się oddychający opatrunek. W okresie gojenia miejsce zabiegowe należy przemywać wodą z mydłem oraz dezynfekować łagodnym preparatem. Bezpośrednio po zagojeniu miejsca po usuniętej zmianie nie należy opalać, ponieważ zachodzi ryzyko wystąpienia przebarwień.

Po zabiegu

Po zabiegu usunięcia zmiany skórnej z wykorzystaniem lasera zaleca się dbałość o zachowanie odpowiedniej higieny i unikanie ryzyka urazu czy zanieczyszczenia miejsca poddawanego zabiegowi. W przypadku miejsc odsłoniętych należy unikać bezpośredniego oddziaływania wody (rekomendowane jest delikatne przemywanie) oraz ekspozycji na słońce, aż do pełnego wygojenia. Opalania na słońcu i w solarium trzeba unikać przez co najmniej 2, a najlepiej 6 miesięcy.

Usuwanie zmian skórnych laserem – dlaczego warto?

  • zabieg prosty, krótki, bezbolesny, na ogół jednorazowy,
  • brak uszkodzenia tkanek sąsiadujących,
  • niekłopotliwe gojenie,
  • bardzo dobry rezultat kosmetyczny.

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail